MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Eğitimin geleceğe açılan kapısı ‘EBA’ ”

“Eğitimin geleceğe açılan kapısı ‘EBA’ ”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Fatih Projesi Koordinatörü Ahmet Kılıç ile birlikte Eğitim Bilişim Ağı (EBA)kullanımı oranında Tarsus’ta birinci olan İbrahim Kozacıoğlu Ortaokulu’nu ziyaret etti.

Okul idarecileri ve öğretmenleri ile öğretmenler odasında görüşme gerçekleştiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, Milli Eğitim Bakanlığı´nın eğitimin hizmetine sunduğu ve içerisinde dünyanın örnek aldığı her türlü bilginin bulunduğu eğitim bilişim ağı EBA´nın kullanımında İbrahim Kozacıoğlu Ortaokulu ilçemizde birinci olarak güzel bir başarı sergilemiştir.” dedi.

Kalaycı “Eğitimin geleceğe açılan kapısı olan Eğitim Bilişim Ağı (EBA), Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından her bir bireyin kullanımına ücretsiz olarak sunulan çevrimiçi bir sosyal eğitim platformudur. Milli Eğitim Bakanlığı´nın gerçekleştirdiği Dünyanın örnek aldığı en büyük eğitim bilişim ağı olan EBA, öğretmen ve öğrencilerimizin hiçbir kaynak kitaba ihtiyaç duymadan, sürekli güncellenen her türlü bilgiye rahatlıkla ulaştıkları eğitim ağıdır.” ifadelerinde bulundu.

Bir yıl içerisinde EBA kullanımında İbrahim Kozacıoğlu Ortaokulu’nun İlçemizde birinciliğine yükselmesinin çok büyük başarı olduğunu belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, İlçemizdeki idealist öğretmenlerimize özel gayretlerinden okul müdürlerimizin, velilerimizin ve öğrencilerimizin bu yöndeki çalışmalara titizlikle devam edeceklerine inandığını ve İlçemiz öğrencilerinin de öğretmenlerimiz gibi EBA kullanımında kısa sürede büyük yükseliş göstereceğini belirterek, "Tarsus’ta eğitimde arzulanan hedeflere ulaşacaktır"

Okul idarecilerle görüşmelerinin ardından çalışmalarında başarılar dileyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, topluca  fotoğraf çekilmenin ardından ziyaretini sonlandırdı.

04-06-201804-06-201804-06-201804-06-2018

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.