MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Eğitimin engel tanımaz”

“Eğitimin engel tanımaz”

Ahmet Yesevi İlk/Ortaokulu’nda düzenlenen 4006 TÜBİTAK  Bilim Fuarı’nı ziyaret eden  İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, projelerden sorumlu öğrencilere ve danışman öğretmenlere moral ziyaretinde bulundular.  

Projelerini yerinde inceleyerek öğrencilerle sohbet eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı,’’Hepinizin bildiği üzere Bilim fuarları öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biridir. Bilim fuarları, genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlar. Bu tür etkinlikler hayal gücü ile yaratıcılığın birleşimidir. Eğitim kurumlarının öncelikli amacı da bu yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır’’ dedi.

Bilim Fuarı ziyaretinin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, bedensel engeli sebebiyle evde eğitim alan Ahmet Yesevi İlk/Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Hasan Ali Kaşkıran’a Okul Müdürü Hasan Gülcan ile ziyaret ederek sürpriz bir doğum günü gerçekleştirdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı  “Küçük bedenleriyle ağır hastalıklarla boğuşan çocuklarımız, akranlarıyla oynayamamanın, dışarı çıkamamanın ve rahat hareket edememenin üzüntüsünü evde eğitim hizmetinden yararlanarak alt etmeye çalışıyor. Hastalıkları nedeniyle sürekli tedavi görmek zorunda kalan bu çocuklar, yaşıtları gibi okula gidemese de Bakanlığımızın başlattığı bu proje sayesinde evde gördükleri eğitimle derslerinden geri kalmıyorlar. Bu da bakanlığımızın ne kadar eğitime ehemmiyet verdiğini, bizim için eğitimde bir ferdin bile feda edilmeyeceğinin net bir göstergesidir.” dedi.

Öğrencinin ailesi MEB tarafından uygulanan evde eğitim hizmetinden faydalandıklarını, Hasan Ali’nin eğitimini sürdürmenin sevincini yaşadığını söyleyerek evde eğitim öğrencilerine verdikleri önemi adına teşekkür ederek, memnun kaldıklarını İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı’ya ifade ettiler.

Bu anlamlı ziyaretin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, bundan sonraki eğitim öğretim hayatında Hasan Ali’ye başarılarda bulunarak ayrıldı.

25-05-201825-05-201825-05-201825-05-201825-05-201825-05-201825-05-201825-05-201825-05-2018

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.