MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Eğitim kalkınmanın temelidir.”

“Eğitim kalkınmanın temelidir.”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, Şehitishak İlkokulu’nu ziyaret etti.

Eğitim ve öğretimin en zor koşul ve şartlarda aksatılmadan sürdürülmesinin önemine dikkat çekilen ziyarette  okulun anasınıfını bölümünü ziyaret ederek, öğrencilerle bire bir ilgilenerek yaptıkları çalışmaları yerinde inceleyen İlçe Mili Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, okul öncesi eğitim alan öğrencilere temel insanî değer ve erdemlerin kazandırılması gerektiğine,  değerlere karşı duyarlılık oluşturulması ve onları davranışa dönüştürerek, toplum tarafından kabul gören değerlerin geliştirilmesi ve pekiştirilmesi gerektiğini ifade etti.

Öğrencilerin sorumluluk duygularının geliştirilmesi gerektiğine değinen Kalaycı, akademik bilgi ve gerçek hayatta rehberlik edecek ahlaki değerlerle donatılmış öğrencilerin yetiştirilmesi gerektiğine, kültürel kodların güçlendirilmesine, okul ve çevresindeki sosyal yaşamın ahlaki ve etik değerlere uygun olarak şekillenerek “Ahlak temelli disiplin” kavramının yerleştirilmesi ve geleceğimizin teminatı öğrencilerimizde ahlaki bir topluluk bilincinin oluşturulması gerektiğini savundu.

2017-2018 Eğitim-Öğretim dönemini sorunsuz bir şekilde bitirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı “Sevgili Öğretmen Arkadaşlarım, hasat zamanı nasıl hissediyorsa çiftçi o hissiyattayız. Yoğun bir tempo ve büyük bir özveri ile yaptığınız çalışmalarınızın ve emeğiniz bu dünyada bir ederi yok. Bu kutsal meslekte yarınlarımız için döktüğünüz her damla ter, ülkemizin geleceği için sarsılmaz, yıkılmaz bir binanın çimentosu hükmündedir. Sizler üstün gayret ve eliniz altındaki evlatlarımızın ülkemiz ve geleceğimiz için ne kadar değerli olduğunuzun bilincinde olarak özverili ve başarılı bir dönemi geride bırakmış oldunuz. İnanıyorum ki yeni döneme daha dinamik ve hiç bitmeyen bir yenilenme çabasıyla çocuklarımızın karşısına çıkacaksınız.” Şeklinde konuştu.

Ziyaretin ardından okul öğretmenleri ile hatıra fotoğrafı çektiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı iyi dileklerde bulunarak ziyareti sonlandırdı.

 06-06-2018

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.