MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Eğitim, insanı aydınlığa götüren en etkili araçtır.”

“Eğitim, insanı aydınlığa götüren en etkili araçtır.”

            İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, ilçede bulunan Cinköyü İlk/Ortaokulu’nu ziyaret ederek öğrenci, öğretmen ve okul yöneticileriyle bir araya geldi.

Eğitimle ilgili sorunları yerinde görmek öğretmen ve öğrencilerle sıcak temas içerisinde olmak yaşanılan sorunlara pratik çözümler bulabilmek amacı ile okul ziyaretlerine devam eden Kalaycı, yaptığı ziyarette sınıfları tek tek dolaştı, derslere iştirak ederek öğrencilerle sohbet etti.

Kalaycı, okul yöneticilerinden yapılan çalışmalar, etkinlikler ve okulların başarı durumlarıyla ilgili bilgi aldı. Ardından öğretmenlerle görüşme yapan Kalaycı yaptığı görüşmede  İnsan kişiliğinin oluşmasında en büyük etken eğitim olduğunu söyleyerek “. Eğitimli kişilerin toplumdaki yeri başkadır. Eğitimli insan nerede nasıl davranması gerektiğini bilir. İstediği şeyleri elde etmek için neleri nasıl yapması gerektiğini; toplumda kendine yer edinmek için nasıl konuşması gerektiği, nasıl davranması gerektiğini iyi bilir. Eğitimli kişiler toplumun her kesiminden sevgi ve saygı görür. Eğitim, bir ülkenin de gelişmesini sağlayan en önemli hususlardan biridir. Toplumların veya ülkelerin gelişebilmesi için, o ülke veya toplum bireylerinin iyi bir eğitimden geçmesi, donanımlı insanlar olması gerekir. Milli Eğitimin amacı, bilgi ile yüklü öğrenciler, vatandaşlar yetiştirmekten daha çok  asıl amacı kendisine, ailesine ve nihayetinde vatanına, milletine faydalı kişiler yetiştirmektir. Eski zamanlarda, toplumlar savaşarak büyüyebiliyordu. Askeri alanda başarılı güçlü olan devletler, diğer devletlerin topraklarını savaşarak kazanıyor, zenginleşiyorlardı. Günümüzde ise eğitime en fazla önem veren devletler, dünyanın en güçlü devletleri sayılmaktadır. Sahip olunan değerlerin çoğu eğitimle kazanılmaktadır. Bu nedenle her toplumda eğitime önem verilmeli, eğitimli insanlar yetiştirilmeye özen gösterilmelidir.” dedi.

Eğitim öğretim ile ilgili ihtiyaç ve istekleri dinleyen Kalaycı, gelen talep ve önerileri dinledikten sonra okulun bölümlerini gezip incelemelerde bulundu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, idareci ve öğretmenlere yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ederek ziyaretini sonlandırdı.

 

 14-05-201814-05-2018

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.