MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çocuklarımıza bırakacağımız en değerli miras etik değerlerimizdir.”

Çocuklarımıza bırakacağımız en değerli miras etik değerlerimizdir.”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı sorunları yerinde görmek ve yaşanılan sorunlara pratik çözümler bulabilmek amacıyla Gülek İbrahim Günay Çok Programlı Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek yeni yapılan spor sahası üzerinde denetim ve incelemelerde bulundu.

Okul sınıflarını gezerek öğretmenlerden bilgiler alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, öğrencilerle sohbet ederek belirli nasihatlar verdi.

Bir toplumun idealleri, bilgili, ahlâklı, çalışkan, heyecanlı gençleriyle canlı kalacağını söyleyen Kalaycı “Topluma hareket kazandıran dinamik yapı ne kadar yaygın ve sağlamsa, toplum o kadar gençtir. Gençlik duygudadır, kavrayıştadır. Gençlik azimle, usanmadan çalışmaktır. Bu haslet ve hassasiyetlerini yitirmiş hayat yorgunu toplumlar genç sayılamazlar. Onların ruhu tembelleşmiş, duyguları ağırlaşmıştır. Yine bir toplum hayata bağlılık noktasında isteğini, heyecanını kaybetmişse yaş ortalamasına bakmaksızın o toplum gençliğini yitirmiş demektir. Zamanı aşan bir davanın yolcuları olduğumuz için tarih bizi eskitemedi. Eskimez yeninin sahipleri olarak yaşlanmadık, yorulmadık” dedi.

İçinde bulunduğumuz Etik Haftası sebebiyle insanlık için ayrı önem arz ettiğini ifade eden Kalaycı “Her insanın etik değerlere göre hareket etmesi gerekmekle birlikte, kendi çıkarının kişisel çıkarların üzerinde olduğu toplumlarda huzur ve güven ortamının daha kolay ve çabuk oluşacağı gerçeğinden hareketle bu konuda daha hassas davranması gerekmektedir. Bütün insanlığın bu değerlere göre hareket edip etmediklerini kontrol etmek elbette mümkün olmayacaktır ancak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Herkesin polisi kendi vicdanıdır.” sözüyle de belirttiği üzere, otokontrol sistemi sayesinde etik değerlerin hâkim olduğu bir anlayışla ilişkilerin güçlenen muhafaza edilen bir toplum olmak mümkün olacaktır.” Şeklinde konuştu.

Öğretmenlerin görüş ve isteklerini dinleyerek yapılan çalışmalar hakkında okul idaresinden bilgi alan Mehmet Kalaycı daha sonra öğretmen ve idarecilerle topluca fotoğraf çekildi ve okuldan ayrıldı.29-05-201829-05-2018

 

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.