MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Çabuk öğrenmede geleceğin metodu akıl oyunlarıdır.”

“Çabuk öğrenmede geleceğin metodu akıl oyunlarıdır.”

           Taşçılı İlkokulu’nu ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, okul sınıflarını gezerek öğrencilerle sohbet etti, okul idarecileri ve öğretmenleri ile kısa bir görüşme gerçekleştirerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Çocukların gelişiminde temelli düşünme becerileri geliştiren akıl oyunlarının önemli bir yeri olduğunu belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı” Çocuklarımızı ahlaklı birer birey olarak yetiştirmeliyiz. Allah, onları bize emanet ederken, onların kalplerini ve kafalarını boş olarak gönderdi. Bizler, onların kafalarını bilimle, ilimle, kalplerini ise umut, iyilik ve sevgiyle doldurmalıyız. Güzel, ahlaklı ve aklını kullanan çocuklar yetiştirmeliyiz..” Dedi.

Akıl oyunu oynayan çocuğun, sürekli olarak zihinsel faaliyet içinde Kalaycı “Sürekli olarak düşünme, algılama, kavrama ve simgeleme gibi zihinsel yönden, soyut yetenekler açısından bir faaliyet içinde olur. Çocuklar bu oyunlar sayesinde; bireysel çalışmalar ve grup çalışmalarında yeteneklerini ve potansiyellerini daha iyi kavrar. Bu bilinç özgüvenlerinin artmasına, sistemli ve disiplinli çalışma alışkanlıkları kazanmasına neden olur. Başarısızlık halinde de yılmadan alternatif çözümler ve stratejiler oluşturacak, tutum ve davranış geliştirecek seviyeye ulaşırlar.” dedi.

Toplantı sonrasında öğretmenlerin görüş ve isteklerini dinleyen Kalaycı, öğrenciler ile hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra iyi dilek ve temennilerde bulunarak ziyaretini sonlandırdı.

 

08-05-201808-05-201808-05-2018

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.