MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Bu güzellikler ülkemizin değişiminin tabandaki versiyonu”

“Bu güzellikler ülkemizin değişiminin tabandaki versiyonu”

Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, Çağlayan İlk/ Ortaokulu’nu ziyaret ederek TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nın açılışını gerçekleştirdi.

Çağlayan İlk/Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı bilimsel çalışmaların sergilendiği TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı, Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, okul idarecileri, öğretmenleri, öğrencileri ve çok sayıda velilerin katılımıyla açıldı.

Programda ilk olarak Okul Müdürü açılış konuşması yaparak program hakkında bilgiler verdi.

Açılış konuşmasının ardından Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal öğrenci gelişimine önem vererek öğrencilerin yaparak yaşayarak öğrenmesi gerektiğine değinerek “Öğrencilerimiz çok ciddi emek sarf etmişler, öğretmenlerimiz her aşamada onlara danışmanlık yapmışlar ve bu güzel atmosferi oluşturmuşlar. Bu fuarı tertip etmede en önemli kazancımızın öğrencilerimizin öz güvenlerine yapmış olduğu katkı olduğunu düşünüyorum. Emeği geçen bütün öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Okul yönetimini, danışman öğretmeni ve başarılı öğrencileri tebrik eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı  “Burada çocuklarımızın ufkunu açan başarılı bir çalışma ve organizasyona tanık olduk. Öğrencileri bilim çalışmalarına teşvik etmek ve potansiyellerini ortaya çıkarmak adına yapılan bu tür organizasyonların her zaman destekçisi olacağız. Özverili çalışmaları için tüm öğrencilerimizi ve üzerlerinde emeği olan danışman öğretmenlerimizi kutluyorum.” dedi.

            Konuşmalardan sonra fuarın açılış kurdelasını okul idarecileri ile birlikte kesen  Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı ve beraberindekiler, standları gezerek öğrencilerin hazırladığı çalışmaları inceledi.

25-05-201825-05-201825-05-201825-05-201825-05-201825-05-2018

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.