MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Bize armağan edilen bu eşsiz mısralardaki kardeşlik, birlik ve beraberlik ruhunu, bu duygu birliğini ilelebet muhafaza etmeliyiz”

“Bize armağan edilen bu eşsiz mısralardaki kardeşlik, birlik ve beraberlik ruhunu, bu duygu birliğini ilelebet muhafaza etmeliyiz”

Karadiken İlkokulu/Ortaokulu’nu ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, öncelikle sınıfları gezerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı ve öğrencilerle sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

İkinci sınıf öğrencisine İstiklal Marşı’nın on kıtasını ezbere okutarak tablet bilgisayar hediye eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, "İstiklal mücadelemizin ölümsüz destanı, dün olduğu gibi bugün de milletimizin ortak sesi olan İstiklal Marşımızın ruhunu, genç nesillerde yeniden diriltme ve yaşatma zamanıdır. Milletimizi meydana getiren fertler olarak, bize armağan edilen bu eşsiz mısralardaki kardeşlik, birlik ve beraberlik ruhunu, bu duygu birliğini ilelebet muhafaza etmeliyiz. Mehmet Akif Ersoy, en zor şartların, çözülmenin ve umutsuzluğun hâkim olduğu bir dönemde Millî Mücadele ruhunun canlanmasına ömrünü adamıştır. Fedakâr bir dava adamı olan milli şairimiz Mehmet Akif, her zaman duygu, düşünce ve eylemleriyle ön saflarda yer almış gerçek bir aydındır. Arzu ediyoruz ki gençlerimiz, yeni neslimiz Mehmet Akif’i her yönü ile tanısın ve Mehmet Akif hiçbir zaman hafızamızdan silinmesin, unutulmasın. Büyük şair ve mütefekkir Mehmet Akif Ersoy, geçmişte ve bugün olduğu gibi gelecekte de eserleriyle fikir dünyamızı aydınlatmaya devam edecektir.

            Öğretmenler odasında bir toplantı gerçekleştiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı  okulda yapılan proje çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Bu projelerin “Eğitimde Yenilikçilik” ödülleri yarışmasında değerlendirilmesini tavsiye etti. Öğretmenlerimizin özellikle akademik çalışmalar yaparak kendisini aşmasını isteyen Kalaycı, bu konuda öğretmenlere düşen sorumluluğun çok fazla olduğunu söyledi.

Toplantı sonunda öğretmenlerin görüş ve isteklerini dinleyen Mehmet Kalaycı, öğretmenler ile hatıra fotoğrafı çektirerek okulumuzdan ayrıldı.

 

 08-05-201808-05-2018

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.