MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Biz bu fidanlarımızı milli manevi değerlerine sahip çıkan bireyler olarak yetişmesi için çalışıyoruz.”

 “Biz bu fidanlarımızı milli manevi değerlerine sahip çıkan bireyler olarak yetişmesi için çalışıyoruz.”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı Okulların eksiklerini yerinde görmek için ziyaretlere devam ediyor.

Bahşiş İlk/Ortaokulu’nu ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, okul sınıflarını gezerek yarınların büyüğü öğrencilerle sohbet ederek yetiştirdiğimiz çocukları vatan, bayrak, millet sevgisiyle büyütülmesi gerektiğini söyledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı “Her çocuğumuzun bir hedefi olmalıdır. Öğretmenlerimiz her hafta bir konu belirleyerek, çocuklarımızın okumalarını sağlamalı. Çocuklar ülkesindeki değerleri iyi bilmelidir. Bunun yanında "ustası iyi olmayanın çırağı da iyi olmaz" anlayışından hareketle öğretmenlerimiz sürekli okumalı ve kendilerini ilim ve bilim ışığında inşa etmeli. Elinde kitap olan öğretmenimizi öğrenci de örnek alıyor. Öğretmenliği sadece para kazanmak için yapmayalım. Öğretmenlik mesleğine gönlünüzü, sevginizi vermenizi istiyorum. Eğer bu işi aşkla, sevgiyle yapmazsanız iyi nesiller yetiştiremeyiz. Elimizden kaçan her çocuk gelecek için bir problemdir. Bu nedenle çocuklarımızı sevgiyle, aşkla büyütelim, onları elimizden kaçırmayalım. Gelin hep beraber okuyalım, ortak duyguda buluşalım.” dedi.

Okul ziyaretinin ardından evde eğitim öğrencileri 7.Sınıf öğrencisi Özge Nur Tekerlek ile 4. Sınıf öğrencisi Ramazan Eren Tekerlek’i evlerinde ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı “Çocuklarımızın geleceğini birlikte düşünmek zorundayız. Bu açıdan çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları bizim için önemli. Devletimiz, ‘Evde Eğitim’ projesiyle güzel çalışma başlatarak her ne koşulda olursa olsun çocuklarımıza güzel bir hizmet sunmakta. Ailelerimizin başvurusu sonucu öğrencilerin ihtiyacı süresince öğretmenlerimiz eğitim veriyor. Böylelikle yavrularımız eğitimlerinden ayrı kalmıyor” dedi.

Eğitimin hiçbir şeye engel olmadığına bir kez daha şahit olduklarını dile getiren Kalaycı, ziyaretin sonunda evde eğitim öğrencilerine çeşitli hediyeler vererek ziyaretini sonlandırdı.


25-04-201825-04-201825-04-201825-04-2018

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.