MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Birinci Dünya Savaşı’nda cephemiz olan Filistin bugün bizim vicdani ve insanlık cephemizdir”

“Birinci Dünya Savaşı’nda cephemiz olan Filistin bugün bizim vicdani ve insanlık cephemizdir”

İlçe Milli Eğittim Müdürü Mehmet Kalaycı, eğitimle ilgili sorunları yerinde görmek ve yaşanılan sorunlara pratik çözümler bulabilmek amacı ile Aliağa İlkokulu’nu ziyaret etti.

            Yapılan ziyarette sınıfları dolaşan İlçe Milli Eğittim Müdürü Mehmet Kalaycı, öğrencilerle yaptığı görüşmelerde, öğrencilerin kariyer hedefleri ve mevcut sorunlarını dinledi. Daha sonra okul yönetimi ve öğretmenlerinin sıkıntılarına ilişkin görüşme yaptı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı ‘yı yakından gören öğrencilerimiz, merak ettikleri soruları da sorma imkânı buldular.

Biz olarak çocuklarımıza özel bir önem gösteriyoruz. Çünkü biliyoruz ki her şey çocukla başlıyor. Onlara yaptığımız her yatırımı kendi geleceğimize yapılmış sayıyoruz. Her biri bizim evladımız. Onlara sanattan teknolojiye, spordan kültüre her alanda çeşitli eğitimler vererek donanımlı bireyler haline gelmeleri için çalışıyoruz.

Hepiniz çok başarılı ve pırıl pırıl öğrencilersiniz hayatta başarılı olmak için her zaman planlı bir şekilde çalışmak gerekiyor. Şimdiden kendinize hedef belirleyin. Hedefleriniz değişebilir. Ama mutlaka hedefiniz olmalı ve hedefinize doğru emin adımlarla ilerlemelisiniz. Sizin hedefinize ulaşmanız için bizler sizlere yardımcı olabilmek için ne gerekiyorsa yapacağız. Bizler her zaman sizlerin yanında olacağız. Sizleri düşünen birilerinin olduğunu her zaman bilin" diye konuştu" dedi.

Bugün Filistin’de yaşanan sorunların her Müslüman insanın sonuna kadar savunması gerektiği bir davanın adı olduğunu söyleyen Kalaycı “Birinci Dünya Savaşı’nda cephemiz olan Filistin bugün bizim vicdani ve insanlık cephemizdir. Miracımızın yolu üzerindedir. Büyük ideallerimizin önünde yer alan sorunumuzdur. Birinci Dünya Savaşı’nda cephemiz olan Filistin bugün bizim vicdani ve insanlık cephemizdir. Miracımızın yolu üzerindedir. Büyük ideallerimizin önünde yer alan sorunumuzdur. Milli birliğimizi tesis etmek için yara bandımızdır. Biz susarsak, biz susturulursak, bilin ki kaybeden sadece Gazze değil, kaybeden Türkiye’nin bağımsızlığı olur.” Manevi ve maddi miracımız için adalet demeye, insanlık demeye ve millet olarak mazlumun yanında olmaya devam etmeliyiz.” dedi

Kalaycı, aynı zamanda öğrencilere,  akıl ve iradelerini başkalarının tahakkümüne bırakmadan milli ve manevi değerlerle donanımlı ,güzel ahlaklı ve  hedefleri için çok çalışan , eğitimli bireyler olarak topluma faydalı olmalarına değindi.

Görüşmenin akabininde İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, okul idareci ve öğretmenlere çalışmalarında başarılar dileyerek ziyaretini sonlandırdı.

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.