MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Bilgi çağında Türkiye´nin en büyük mukayeseli üstünlüğü genç ve dinamik nitelikli insan gücüdür.”

  “Bilgi çağında Türkiye´nin en büyük mukayeseli üstünlüğü genç ve dinamik nitelikli insan gücüdür.”

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti. Okul idarecileri ve öğretmenlerle toplantı yaparak idareci ve öğretmenlerle 2017-2018 eğitim öğretim yılı değerlendirildi.

 

            İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, düzenli bir şekilde en ücra köylere kadar bütün okulları ziyaret ederek karşılaşılan sorunları, ihtiyaçları yerinde tespit ederek çözüm bulmaya çalıştığını belirterek imkanlar dahilinde büyük ölçüde de çözüm bulduklarını söyledi.

 

            Amaçlarının milli, manevi ve ahlaki değerlere sahip, vatanını, milletini, bayrağını seven, koruyup, kollayan, sahip çıkan, gerektiğinde bu değerler uğrunda canını feda eden insanlar yetiştirmek olduğunu belirten Kalaycı, iyi yetişmiş bir nesil, ülkemizin en önemli sermayesidir, onlara sevgi, saygı, yardımseverlik, fedakarlık, doğruluk, güvenilirlik, çalışkanlık, millî, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerleri benimsenmesi için belirli hedefler kazandırılmalıdır.” dedi

 

Kalkınmış ve refah düzeyini yakalamış bir Türkiye’nin geleceği, eğitimden ve bilgiyle donanmış genç nesillerin yetiştirilmesinden geçtiğini söyleyen Kalaycı “Bunda da mesleki eğitimin payı oldukça büyüktür. Gençlerimiz mesleki teknik eğitime yönlendirilmesi, yetiştirilecek nitelikli işgücünün ekonomiye kazandırılarak sağlanması gerekmektedir. Ülkelerin gelişmesinde ve kalkınmasında sanayileşmenin temel unsuru olan bilgi, beceri ve iş alışkanlıklarına sahip yüksek verimi gerçekleştirecek kalifiye insan gücünün yetiştirilmesi gerekmektedir. Kalifiye elemanların bilgi ve becerisi, ekonomik başarının temelidir. Meslek eğitimi özellikle iki amaca yöneliktir. Bir tarafta genç insanlara başarılı bir meslek yolu hazırlamak, diğer yandan ekonomiye vasıflı eleman yetiştirmektir. Günümüzde, hızlı teknolojik değişme ve dünya düzeyindeki yapılaşma değişiminde Mesleki Teknik Eğitimin öneminin çok büyük olduğu herkes tarafından bilinen ve söylenen gerçektir.” Dedi.

 

Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ilgi, istidat ve kabiliyetlerini geliştirecek, gerekli bilgi, beceri, davranışlar ve birlikte iş görme alışkanlığı kazandırmak suretiyle hayata hazırlanmasında ve Ülkemizin kalkınmasında en önemli unsur haline gelmesinde Mesleki Eğitimin önemi çok büyüktür.” Şeklinde konuştu.

 

Okul idarecileri ve öğretmenleri Müdür Kalaycı’ya okul ziyaretlerinden ve eğitim-öğretim hizmetlerine yapmış olduğu olumlu katkılarından dolayı teşekkür ederek ziyaretini sonlandırdı.          

30-05-201830-05-2018

 

 

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.