MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Bedenler doğuştan bir engele sahip olsa bile ruhun güzelliğine ve erdemli bir hayata hiçbir şey engel olamaz.”

“Bedenler doğuştan bir engele sahip olsa bile ruhun güzelliğine ve erdemli bir hayata hiçbir şey engel olamaz.”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, düzenli olarak okullara gerçekleştirdiği ziyaretler çerçevesinde Mert Analiz Ortaokulu’nu ziyaret etti.

Ziyaret ettiği okulda okul idarecileri tarafından karşılanan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı öğrencileri sınıflarında ziyaret ederek öğrencilerle sohbet ederek, öğrencilere planlı ve programlı bir şekilde derslerine çok çalışmaları tavsiyesinde bulunarak “ Sizler bu ülkenin istikbali ve geleceğisiniz. Milletimizin umudu sizlersiniz. Sizler sayesinde geleceğe yönelik umut ve heyecanlarımız dipdiri olarak devam ediyor. Onun için ailenize, annenize, babanıza, ülkemize ve milletimize olan sorumluluğunuzu her zaman hatırlayın ve çok çalışın. Çünkü bu ülke eğitimli insanların ve eğitimli gençlerin omuzlarında yükselecektir.” dedi.

Kalaycı “Biliyoruz ki Ülkemizin ve Tarsus’umuzun geleceğini sizler çiziyorsunuz, geleceğin öğretmenleri sizlerin ellerinde şekillenecek. Geleceğin nesillerine en büyük katkıyı yine öğretmenlerin yaptığını ifade eden Kalaycı "Bu açıdan sizin vermiş olduğunuz bu emekler, sizin yapmış olduğunuz çalışmalar çok önemli. Çünkü siz doğrudan insana katkı yapıyorsunuz,  insan hayatını değiştiren bir emek veriyorsunuz ve bu emeğiniz için sizleri hep takdir ediyoruz" şeklinde konuştu.

Günün anlam ve önemine binaen Engelliler Haftası’na değinen İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı “ Bedenler doğuştan bir engele sahip olsa bile ruhun güzelliğine ve erdemli bir hayata hiçbir şey engel olamaz. Hiçbir bedensel eksiklik, güzel ve kaliteli bir hayat sürme isteğinin önüne duvar öremez. Engelli kardeşlerimizi insan onuruna yakışır şekilde hizmet almasını sağlamak, becerilerini geliştirmek ve sosyal hayata uyumuna ilişkin sorumlulukları yerine getirmek hepimizin sorumluluğudur.” dedi

Görüşmenin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, iyi dilek ve temennilerde bulunarak ziyaretini sonlandırdı.

 

10-05-201810-05-201810-05-201810-05-2018

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.