MERSİN TARSUS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Ak sütün içinde ak kılı seçebilecek bir gençlik olacaksınız.”

“Ak sütün içinde ak kılı seçebilecek bir gençlik olacaksınız.”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, Zekeriya Çayan İlk/Ortaokulu’nu ziyaret ederek okul sınıflarını gezdi.

Öğrencilerle sohbet eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı “Sevgili öğrencilerimiz hedeflerinizi sizler gerçekleştireceksiniz bunu yaparken ülkenin istikrarını kendi kişisel çıkarlarımıza asla değişmeden, gece gündüz durmadan laf değil iş üreterek, söz konusu vatansa asla küçük şeylerin peşinden koşmadan, tuzaklara aldanmadan yapacağız. Ne demiş üstad Necip Fazıl ‘Ak sütün içinde ak kılı seçebilecek bir gençlik olacaksınız.’ Ondan sonra siz dünyayı dizayn edeceksiniz. Mazlumların umutlarını besteleyen, kahramanlıkların varisleri siz olacaksınız. Bunu yaparken elinizdeki gücün kıymetini bileceksiniz. Asla atınıza başkasını bindirmeyeceksiniz. Bu ülkeyi asla maceraya atacak ve gizli emelleri olan hainlere teslim etmeden öz canınızdan çok koruyacaksınız. Yoksa defalarca izlediğimiz o karanlık filmleri tekrar izlemek zorunda kalırız.” Şeklinde konuştu.

Kalaycı “Bizim geleceğimiz ve güvencemiz gençler. İnanıyorum ki, umutları ve güveni boşa çıkarmayacak, ülkemizi çağdaş uygarlık düzenine çıkaracaklar.” dedi

Sınıf ziyaretinin ardından Kalaycı, okul öğretmenleri ile bir toplantı gerçekleştirdi. Sohbet ortamında yapılan görüşmeler esnasında öğretmenlerle eğitim öğretim faaliyetlerinde dönem sonu değerlendirmesi yapılarak yaşanan sıkıntılar ve bunların çözüm yolları istişare edildi.

Yaptığı toplantıda çocukların hayatlarındaki en önemli dersleri, bakımını ve eğitimini üstlenen yetişkin bireylerden aldığını belirten Kalaycı "Bu yaşlardaki çocuklarda bakım, eğitim, sevgi ve şefkat büyük önem arz etmektedir. Bu nedenle, yaşamımızın en değerli varlığı olan çocuklarımıza, hayatı boyunca verebileceğiniz en önemli ve anlamlı hediye; kaliteli, verimli, atmosferi sevgi ve özenden oluşan kaliteli bir eğitim almalarını sağlamaktır.” Dedi.

Toplantı bitiminin ardından Kalaycı, öğretmen ve idarecilerle topluca fotoğraf çekildi ve okuldan ayrıldı.

30-05-201830-05-2018

Şehit Mustafa Mahallesi 3522 Sok. Tarsu Apt. 12/1 Tarsus/MERSİN - 0 324 613 52 53/54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.